NM 2025 arrangeres i samarbeid mellom Asker hundeklubb og Oslo og omegn dressurklubb (OODK).
Nedenfor følger en presentasjon av klubbene:
Asker hundeklubb
Asker hundeklubb ble etablert i 1973 som Asker Brukshundklubb og navnet ble senere endret til Asker Hundeklubb. Vi er en aktiv hundeklubb med 530 medlemmer, for engasjerte hundeeiere og hunder av alle typer og størrelser. Asker Hundeklubb er underlagt Norsk Kennel Klubb (NKK) og samarbeider med Norsk Brukshundsports forbund (NBF).
Vi har eget treningssted både på Dikemark, Sollihøgda og en innendørs treningshall i Slemmestad. Rally, bruks, LP og agility juniorer trener på Dikemark, mens øvrig agility trener på Sollihøgda. Klubben har også et tilbud en gang i uken om aktiv på dagtid for Asker kommunes innbyggere.
Klubben har en stor aktiv gjeng som driver med bruks, vi har faste fellestreninger innen lydighet, spor, rundering og felt. Vi arrangerer 1 til 2 stevner i året og flere klubbturer. I tillegg holder vi flere forskjellige kurs innen grenen, med interne og eksterne instruktører.
Oslo og omegn dressursklubb (OODK)
Oslo og omegn dressursklubb (OODK) ble stiftet 16. april 1980 og er tilsluttet NKK. I dag har OODK mer enn 400 medlemmer og organisert innenfor fire grener: konkurranselydighet, agility, brukshundsport og rallylydighet. Alle fire grener trener på Brekke (på Korsvoll ved inngangen til Maridalen), et stort treningsfelt med gress som klubben leier av Oslo kommune. Her har vi klubbhus og containere med utstyr til alle fire grener. Her arrangerer vi stevner og prøver og holder kurs – vår, sommer og høst – innenfor alle fire grener. Mye av aktiviteten er basert på interne krefter, treningsledere og tillitsvalgte som stiller opp for klubben.
OODK startet organisert brukshundtrening i 1986 – med spor og feltsøk. Klubben arrangerte sin første konkurranse i spor og rundering etter Norsk Brukshundsports Forbund program i 1992 med Terje Østlie som dommer. Brukshundgruppa i OODK har stor aktivitet. VI trener brukslydighet på Brekke og skogsøvelser på Sandermosen i Maridalen og andre steder i områder rundt Oslo. OODK arrangerer runderingsprøver hvert år, de seneste årene to prøver per år. Brukshundgruppa tilbyr medlemmene kurs hvert år, både i lydighetsøvelser og søksøvelser – i form av kveldskurs, dagskurs og helgekurs. I flere år har vi hatt helgekurs på Sølen i spor og rundering med 20-30 deltakere fra klubben – og med noen av Norges beste instruktører.