Rekruttlaget i rundering – en gjeng med motivasjon, humor og stor fremgang
Denne høsten har rekruttlaget i rundering hatt sine to første samlinger på Elverum, og for en start det har vært! Seks ulike hunder og førere, fra ulike steder i landet, møttes spente til første helg – klare for å lære, utvikle seg og bli bedre som ekvipasjer. Med på laget hadde vi Hilde, en trygg og dyktig instruktør som raskt skapte ro, kontroll og en god læringsarena for alle.
Allerede fra første møte ble gruppa sammensveiset. Humor, trygghet og et felles ønske om å heie hverandre fram har preget begge samlingene. Stemningen har vært like god som innsatsen – tross utfordrende vær!
En våt og lærerik start
Første samling ble en iskald og våt helg i skogen, der stormen Amy sørget for øsende regn hele veien. Likevel var humøret på topp. Gjennom helga ledet Hilde oss stødig gjennom økter fylt med læring, mestring og gode opplevelser. Allerede her begynte vi å se konturene av progresjon hos både hunder og førere.
Strålende vinterhelg og solide treningsøkter
Til andre samling ble vi møtt av strålende vintervær. Kuldegradene beit litt, men sola sørget for en nydelig ramme rundt helga. Vi gjennomførte flere økter med rundering – og det er imponerende å se hvor stor progresjon det har vært mellom samlingene. Det er tydelig at trening mellom helgene lønner seg! I tillegg fikk vi en økt med feltsøk, noe som ga nye utfordringer og mye læring.
Stor innsats mellom samlingene
Motivasjonen i denne gjengen er enorm. Mellom samlingene har vi jobbet systematisk gjennom alle lydighetsøvelsene i klasse D, filmet oss selv og delt i gruppa for innspill og gode råd. Vi har også gjennomført en egen feltsøk-cup – et morsomt og lærerikt tiltak som virkelig har løftet ferdighetene våre.
Videre planer – og kanskje et ekstra treff?
Neste samling er allerede planlagt og lagt inn i kalenderen. Og vi skal heller ikke se bort fra at gjengen finner en ekstra anledning til å møtes for en helg med fokus på lydighet – ryktene sier at Valdres kan bli destinasjonen.
Takk for muligheten
Vi er utrolig takknemlige for denne muligheten, og retter en stor takk til Hilde og Norsk Brukshundsports Forbund som gjør dette mulig. Vi reiser hjem med ny kunnskap, masse motivasjon og verktøy vi gleder oss til å utvikle videre.
Dette rekruttlaget er virkelig i siget – og vi gleder oss til fortsettelsen!


